Additional information
| Weight | 420 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1355 × 1250 × 1030 mm |
| Power (kW) | 0.4 |
| Brand | FIREX |
| Power Phases | 220~240V / 50Hz |
| Manufactured | Italy |
| Warranty (months) | 12 |
| GAS (Mj/h) | 108 |
130 L capacity tilting jacketed kettle without mixer. ETC Touch screen control panel. 108 Mj/h. Single phase, 0.4kW power required.
| Weight | 420 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1355 × 1250 × 1030 mm |
| Power (kW) | 0.4 |
| Brand | FIREX |
| Power Phases | 220~240V / 50Hz |
| Manufactured | Italy |
| Warranty (months) | 12 |
| GAS (Mj/h) | 108 |