Additional information
| Weight | 515 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1455 × 1310 × 1030 mm |
| Power (kW) | 1 |
| Brand | FIREX |
| Power Phases | 220~240V / 50Hz |
| Manufactured | Italy |
| Warranty (months) | 12 |
| GAS (Mj/h) | 144 |
180 L capacity tilting jacketed kettle with mixer. ETC Touch screen control panel. 144 Mj/h. Single phase, 1.0kW power required.
| Weight | 515 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1455 × 1310 × 1030 mm |
| Power (kW) | 1 |
| Brand | FIREX |
| Power Phases | 220~240V / 50Hz |
| Manufactured | Italy |
| Warranty (months) | 12 |
| GAS (Mj/h) | 144 |