Additional information
| Weight | 700 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1755 × 1650 × 1180 mm |
| Power (kW) | 2 |
| Brand | FIREX |
| Power Phases | 220~240V / 50Hz |
| Manufactured | Italy |
| Warranty (months) | 12 |
| GAS (Mj/h) | 208.8 |
500 L capacity tilting jacketed kettle with mixer. ETC Touch screen control panel. 208.8 Mj/h. Single phase, 2.0kW power required.
| Weight | 700 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1755 × 1650 × 1180 mm |
| Power (kW) | 2 |
| Brand | FIREX |
| Power Phases | 220~240V / 50Hz |
| Manufactured | Italy |
| Warranty (months) | 12 |
| GAS (Mj/h) | 208.8 |